Stäng
Telefon: 0511 - 79 81 00
Mail: info@astrosweden.se

Astro Sweden AB
Axvallagatan 16
532 37 Skara

2008 grundade Christer Kjellner Astro Sweden AB, då som ett litet hobbyprojekt som idag har växt till Sveriges största optikdistributör. Vi är ett kreativt gäng med stor passion för vårt jobb och djup ingående kunskap om våra produkter. Vår huvuduppgift är att guida dig rätt i vårt stora sortiment och tillhandahålla ett så attraktivt produktutbud som möjligt till lägsta möjliga priser.

Varmt välkommen!

ASTRONOMI

Patrick Woitala
Avdelningsansvarig
Inköp och sortimentsfrågor.

0511-798104
patrick@astrosweden.se

Mats Yderstig
Sortimentsfrågor
Specialområde:Astrofoto

0511-798105
mats@astrosweden.se

Gunnar Sporrong
Sortimentsfrågor
0511-798103
gunnar@astrosweden.se

MIKROSKOPI

Gunnar Sporrong
Sortimentsfrågor
0511-798103
gunnar@astrosweden.se

ORNITOLOGI / NATUR

George Dobre
Avdelningsansvarig / Sports Optics Manager
Inköp och Sortimentsfrågor

0511-798102
george@astrosweden.se

Patrick Woitala
Sortimentsfrågor
0511-798104
patrick@astrosweden.se

JAKT / SKYTTE / OUTDOOR

George Dobre
Ansvarig Optik / Sports Optics Manager
Inköpsansvarig, svarar på frågor om optik inom jakt och marin

0511-798102
george@astrosweden.se

Jan Nissinen
Ansvarig Vapen & Ljuddämpare
Svarar på frågor kring vapen, ljuddämpare, skytteoptik och skyttetillbehör

0511-798110
janne@astrosweden.se

Louise Lidholm
Ansvarig service, reklamationer,returer och fakturafrågor
Svarar på frågor kring vapen, skyttetillbehör och kläder

0511-798113
louise@astrosweden.se

Lars Ingemarsson
Svarar på frågor kring vapen, jakttillbehör och kläder
0511-798108
lars@astrosweden.se

Anders Grimling
Svarar på frågor kring vapen, ammunition och handladdning
0511-798106
anders@astrosweden.se

Gustav Persson
Svarar på frågor kring vapen och tillbehör för skytte
0511-798112
gustav@astrosweden.se

Jonas Johansson
Sortimentsfrågor kring vapenbelysning, lock och åteljakt
0511-798100
jonas@astrosweden.se

Martin Maars
Avdelningsansvarig Outdoor
0511-798111
martin@astrosweden.se

Tony Örnstål
Sortimentsfrågor Outdoor
0511-798116
tony@astrosweden.se

ADMINISTRATION

Andreas Esbjörnsson
VD / CEO
0511-798107
andreas@astrosweden.se

Christer Kjellner
Ägare / Owner
0511-798101
christer@astrosweden.se

Dan Lundh
Administration / Leverans
0511-798100
admin@astrosweden.se

Michaela Sandberg
Ekonomichef / CFO
0511-798109
ekonomi@astrosweden.se

Robin Toller Hovler
Webmaster / Grafisk Design
0511-798100
robin@astrosweden.se

Tina Baudtler
***
0511-798115
tina@astrosweden.se

Din kundvagn

Kundvagnen är tom
0 artiklar 0 kr
Till kassan
Snabba leveranser
Trygg betalning